Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

KLUB GAJA: BROSZKA W NOWYM MIEJSCU

Takich koni jak Broszka jest bardzo dużo, czekają na naszą wspólną pomoc. Możesz im pomóc przekazując 1% podatku Klubowi Gaja. Pieniądze przeznaczamy na ratowanie zwierząt i wykupywanie koni.

Przez 13 lat Broszka pracowała w gospodarstwie. Po śmierci właściciela zabrakło dla niej pracy. Nowy właściciel nie jest już zainteresowany rolnictwem i koń nie jest mu potrzebny. Broszka stała sama i smutna w opuszczonej stajni. Klub Gaja wykupił klacz i zapewnił jej dobrą opiekę do końca życia. Nie trafi do rzeźni! Na wiosnę znalazła się już w nowej stajni. Jest 52. koniem uratowanym przez Klub Gaja, który promuje poszanowanie praw zwierząt.
W Polsce przeznacza się na ubój 60 tys. koni rocznie. Większość z nich, sprzedawanych jest za granicę, gdzie trafiają po długim, przypłaconym ranami i stresem transporcie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, a także schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz te, które wykorzystywane są w sporcie wyczynowym. Klub Gaja wykupuje zwierzęta, znajduje dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiają m.in. do organizacji, które prowadzą hipoterapię, do małych gospodarstw lub miejsc związanych z  agroturystyką.
Klub Gaja ratuje konie dzięki hojności darczyńców, sympatyków organizacji i  ludzi dobrej woli, także poprzez:
• przekazanie 1% podatku na rzecz Klubu Gaja (KRS 0000120069) – łatwy w obsłudze program PIT,
• wykonanie darowizny na konto organizacji,
• stałe polecenie przelewu,
• zbiórkę makulatury i kartridży. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na ratowanie koni.
Klub Gaja chroni przyrodę i zwierzęta dzięki wsparciu darczyńców. Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na Klub Gaja – KRS 0000120069. Ratujemy przyrodę z Tobą i dla Ciebie!

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.