Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

DRUGI FINAŁ HALOWEGO PUCHARU POWOŻENIA ZA NAMI

W FINALE HALOWEGO PUCHARU POWOŻENIA ZAPRZĘGAMI 2012/13  wzięło udział 37 zaprzęgów. Łączna liczba koni była znacznie większa, bo aż 54 ponieważ niektórzy zawodnicy startowali rożnymi końmi w poszczególnych eliminacjach. To dobra forma testu dla koni o różnym stopniu przygotowania, zwłaszcza, że konkurs DERBY jest dość trudny technicznie, co nie oznacza, że nie można pokonywać go odpowiednio do stopnia wytrenowania koni. Frekwencję w Finale niestety „położyła” pogoda, która uniemożliwiała trening koni w domu. Tym większe słowa uznania należą się tym wszystkim, którzy mimo niesprzyjających „okoliczności przyrody” zjawili się na Finale w JK Wolica k. Kalisza.

Główną nagrodę w kategorii zaprzęgów jednokonnych – wyjazdową uprząż firmy ARDEN – odebrał Daniel Kolasa – Stajnia Szymaniszki. Drugie miejsce zajął przedstawiciel JKS Gogolewo Kamil Jastrzębski, a trzecie zawodniczka tego samego klubu Weronika Kwiatek. W parach zwycięzcą został faworyt, Stanisław Janik – KJ Rywal Grudziądz i to on „odjechał” do domu bryczką ufundowaną przez głównego sponsora Pucharu, firmę SEMI-CHEM. Drugi był Bartłomiej Kwiatek z SLKS Książ, trzeci Ryszard Kapała. Pozostali zawodnicy, z wyłączeniem niżej podpisanego, wzięli udział w losowaniu dwóch nagród niespodzianek, a były to … rowery górskie, jakże przydatne na każdych zawodach.

…………

W imieniu zawodników, i swoim, bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się to tego, aby już drugi cykl halowych zawodów powożenia mógł się odbyć. Szczególne podziękowania składam Sponsorom: Panu Stanisławowi Gosiewskiemu – SEMI-CHEM, Panu Jackowi Jantoniowi –  FIRMA JANTOŃ, Arturowi Czyżakowi WOLA-PASZE, oraz Państwu Julianowi Adamczakowi i Dorocie Stiller – ARDEN.

Dziękujemy również współorganizatorom: Małgorzacie Szewczyk i Jackowi Pękalskiemu z Wrocławskiego Centrum Sportu Hippiki i Rekreacji, Antoniemu Chłapowskiemu – Centrum Hipiki Jaszkowo oraz Andrzejowi Kuświkowi – KJ Wolica.

Przyszły sezon halowy 2013/14 rozpoczynamy już na przełomie października i listopada tego roku.

ZAPRASZAM

Ireneusz Kozłowski

RANKING FINAŁU HPP 2012/2013

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.