Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

POROZUMIENIE JEST MOŻLIWE (recenzja książki Isabelle von Neumann-Cosel)

Co myśli koń, gdy ma szeroko otwarte oczy i postawione uszy albo gdy rozdyma nozdrza bądź kładzie uszy do tyłu?

Co myśli koń, gdy ma szeroko otwarte oczy i postawione uszy albo gdy rozdyma nozdrza bądź kładzie uszy do tyłu? Co oznaczają wydawane przez konie dźwięki: rżenie, parskanie, przenikliwy kwik, intensywne prychanie? Jak ważna jest hierarchia w stadzie i jakie niesie ze sobą konsekwencje? W jaki sposób budować porozumienie z koniem? Jak oduczyć wierzchowca płochliwości? Czy nasi czworonożni przyjaciele okazują zazdrość? O tym wszystkim i o wielu innych zagadnieniach pisze Isabelle von Neumann-Cosel  w książce „Język koni – Język ludzi. Porozumienie jest możliwe!”.
Poradnik jest jedną wielką wskazówką, która właściwie odczytana, umożliwi nam – koniarzom, pełne porozumienie z końmi oparte na zaufaniu, przyjaźni, poświęceniu i długiej współpracy. Dzieło Isabelle von Neumann-Cosel składa się z dziewięciu rozdziałów, m.in. „W darze od natury – czyli czym dysponują konie”, „Czy mogę cię powąchać? – czyli gdy koń spotyka konia”, „Zaufanie lepsze od kontroli – spotkanie z ludźmi”. Posumowanie każdego rozdziału podzielone jest na trzy części. W pierwszej opisywane są zjawiska, zachowania czy też sytuacje, które pozytywnie wpływają na samopoczucie naszego wierzchowca. W drugiej te, które wpływają negatywnie; w trzeciej i ostatniej te, które wzbudzają u koni ogromny strach i panikę.
Książka ma wiele atutów poza bogactwem porad: przejrzysty spis treści, staranne wydanie, setki tak dobranych zdjęć, że urzekną niejednego miłośnika koni. Poradnik napisany jest prostym, przystępnym, a jednocześnie ciekawym językiem. Autorka przytacza wiele historii z życia wziętych bezpośrednio związanych z naszymi ulubieńcami. Jedne są śmieszne i radosne, inne wpędzają nas w chwilę zadumy i niekiedy sprawiają, że w oku może zakręcić się łezka. W książce odnajdziemy wiele pięknych cytatów oraz ciekawostek. Wszystko okraszone humorem na najwyższym poziomie i komicznymi rysunkami, które u niejednego czytelnika wywołają salwy śmiechu.
„Język koni – język ludzi. Porozumienie jest możliwe!” to jedna z piękniej wydanych książek o koniach. Z wielką chęcią i entuzjazmem sięgam po tę pozycję. Szczerze polecam ją każdemu, kto pokochał konie.
Paweł Rzyszkowski
www.forestreviews.blogspot.com
***
Isabelle von Neumann-Cosel jest instruktorką i sędzią Niemieckiego Związku Jeździeckiego, dziennikarką i autorką książek, scenariuszy filmowych dotyczących koni i jeździectwa. Mieszka w pobliżu Mannheim wraz z trzema córkami, które także są zafascynowane końmi. Od wielu lat pracuje nie tylko ze swoimi wierzchowcami, uczy także jeździć. W wolnych chwilach zajmuje się krytyką teatralną, pisze o balecie i tańcu współczesnym.

———————————————-

Isabelle von Neumann-Cosel

„Język koni – Język ludzi. Porozumienie jest możliwe!”

Wydawnictwo: AKADEMIA JEŹDZIECKA

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.