Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

POLACY NA MECIE RAAM

Jan Lipczyński, jeden z naszych słynnych niegdyś wukakawistów …

BOGUSŁAW KRAMARCZYK ( z lewej)  I JAN LIPCZYŃSKI; FOTO: ARCHIWUM J.L.

Jan Lipczyński, jeden z naszych słynnych niegdyś wukakawistów (piszemy o nim w tekście „Pedały jak strzemiona, tylko kręcić trzeba”) wraz ze swoim przyjacielem, Bogusławem  Kramarczykiem, osiągnęli metę najdłuższego na świecie wyścigu kolarskiego RAAM. Dystans 4800 kilometrów pokonali z czasem, który według nieoficjalnych danych plasuje ich (w kategorii ekip dwuosobowych) na 5 miejscu. Wielkie BRAWA dla pierwszych polskich zawodników, którzy wzięli udział w tym morderczym przedsięwzięciu.

    Print       Email

Jedna odpowiedź do “POLACY NA MECIE RAAM”

  1. Marek Szewczyk pisze:

    Gratulacja dla Jana Lipczyńskiego. W czasach, kiedy on uprawiał WKKW, była to konkurencja jeździecka wymagająca od konia olbrzymiej wytrzymałości (próba terenowa składała się wówczas jeszcze z czterech odcinków). Okazuje się, że tej wytrzymałości nie brakuje też jemu. A przede wszystkim wytrwałości w trenowaniu i dążeniu do osiągania celów. A cel był bardzo ambitny. Tym bardziej brawa dla niego i jego kolegi.
    Marek Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.