Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

MISTRZOSTWA W JANOWIE

V Sportowe Mistrzostwa Polski i Międzynarodowe Zawody Koni Arabskich Czystej Krwi w Janowie

FOTO: KATARZYNA KALINOWSKA/HEJ NA KOŃ

W dniach 22-23.06.2013 r. w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim odbyły się V Sportowe Mistrzostwa Polski i Międzynarodowe Zawody Koni Arabskich Czystej Krwi.

FOTO: KATARZYNA KALINOWSKA/HEJ NA KOŃ

W przepięknej janowskiej hali mogliśmy podziwiać ponad 50 par, przede wszystkim amazonek, ale startowało również kilku panów. Janów gościł też pary zza granicy m.in. z Austrii. Wszyscy dosiadali koni czystej krwi arabskiej. Konkursy były liczne i bardzo atrakcyjne –  min. Ladies Side Sadle, Native Costume, Polski Strój Historyczny, ale też bardziej popularne, takie jak skoki i ujeżdżenie.

 

FOTO: KATARZYNA KALINOWSKA/ HEJ NA KOŃ

Największy aplauz publiczności wzbudziły pokazy jazdy konnej w damskim siodle oraz konkursy, w których amazonki były ubrane w polskie stroje narodowe oraz w stroje arabskie.

FOTO: KATARZYNA KALINOWSKA/HEJ NA KOŃ

 

Na własne oczy mogliśmy się przekonać, że araby to nie tylko przepiękne konie pokazowe, ale konie, które skaczą, startują w ujeżdżeniu, wykonują elementy wyższej szkoły jazdy, a także sprawdzają się w jeździe westernowej.

 

FOTO: KATARZYNA KALINOWSKA/ HEJ NA KOŃ

Publiczność, pomimo upału, bawiła się świetnie dopingując swoich faworytów. Nic dziwnego: Janów to magia! Miejsce, gdzie każdy czuje się dobrze, a konie są najważniejsze na świecie.

FOTO: KATARZYNA KALINOWSKA/ HEJ NA KOŃ

Informacja i zdjęcia:

Katarzyna Kalinowska/HEJ NA KOŃ

    Print       Email

Jedna odpowiedź do “MISTRZOSTWA W JANOWIE”

  1. wacek pisze:

    Pani Katarzyno, Pani zdjęcia są fantastyczne. Przeglądam i przeglądam i wciąż mało. Czy o to chodzi w fotografii? :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.