Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

PIKNIK RYCERSKI W KOBYŁCE

W minioną sobotę, 29.06.2013 r. w stajni „Galop” w podwarszawskiej Kobyłce, odbył się Pierwszy Piknik Rycerski

FOTO: KATARZYNA KALINOWSKA/HEJ NA KOŃ

W minioną sobotę, 29.06.2013 r. w stajni „Galop” w podwarszawskiej Kobyłce, odbył się Pierwszy Piknik Rycerski zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii 1. Pułku Ułanów Krechowieckich i Kobyłkowskie Bractwo Rycerskie. Imprezę zorganizowano w ramach III Wyprawy Rycerskiej z ziemi „Cudu nad Wisłą” na Grunwald. Honorowy Patronat nad Piknikiem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
Licznie zgromadzona publiczność podziwiała m.in. Paradę Rycerzy, w której oprócz przedstawicieli różnych chorągwi uczestniczyły licznie białogłowy. Z zapartym tchem widzowie śledzili rycerskie pojedynki. Walki były zacięte, a miecze niestety prawdziwe –jeden z uczestników został ranny; dzięki Bogu lekko. Prywatnym samochodem odwieziono go do lekarza, bo organizatorzy nie zadbali o karetkę pogotowia. Nie był to jedyny wypadek podczas pokazów. Kilkadziesiąt minut później niewprawny, galopujący rycerz nie potrafił zapanować nad swoim koniem i obaj wpadli w publiczność. Wierzchowiec wywrócił się m.in. na dwóch widzów siedzących na wózkach dla niepełnosprawnych. Znowu cud, że nie doszło do tragedii.

FOTO: KATARZYNA KALINOWSKA

Tam, gdzie są tłumy, tam, gdzie są konie, tam gdzie jest broń, nawet tylko biała, nieszczęśliwy wypadek zawsze może się wydarzyć. W Kobyłce wydarzyły się dwa i to tylko dlatego, że ktoś nie pomyślał, nie przewidział, nie zadbał o bezpieczeństwo widzów, rycerzy i koni. Oby z tej lekcji organizatorzy wyciągnęli wnioski.
Informacja i zdjęcia:
Katarzyna Kalinowska/ HEJ NA KOŃ

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.