Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

TRADYCYJNE POWOŻENIE

Już za kilka dni, 20-21 lipca, odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia.

Już za kilka dni, 20-21 lipca, odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia. Impreza została przyjęta do oficjalnego kalendarza konkursów AIAT (Association Internationale d”Attalage de Tradition), a prezes AIAT, baron Christian de Langlade, który sam wielokrotnie powoził w konkursach międzynarodowych, będzie jednym z jurorów.

Na dzień dzisiejszy swój udział zapowiedziało siedem ekip zagranicznych. Napłynęły również zgłoszenia od 14 polskich uczestników. Dla umożliwienia startu jak największej liczby zaprzęgów, zgłoszenia będą przyjmowane do ostatniej chwili.

Inicjatorem oraz współorganizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Miłośników Powozów i Zaprzęgów, które od kilkunastu lat organizuje prelekcje, szkolenia, wyjazdy do największych kolekcji powozów w Europie.

Tym razem zaprasza Państwa na magiczny weekend w Książu.

Po sobotnim konkursie prezentacji odbędzie się pokaz koni śląskich, uroczysta kolacja, nocne zwiedzanie podziemi zamku Książ. W niedzielę od godziny 9 będziemy podziwiali zaprzęgi w przepięknej scenerii parku, zamku i Stada, a po południu w ostatnim konkursie zręczności powożenia na hipodromie. W trakcie zawodów, oprócz doznań wizualnych, będzie można wysłuchać wielu informacji dotyczących tradycji powożenia.

Motyw graficzny zawodów autorstwa Andrzeja Novaka-Zemplińskiego, powstał specjalnie na tę okoliczność. Jest to akwarela, na której na drugim planie widoczne są stajnie Stada Ogierów oraz Zamek Książ.

 

Zainteresowanych startem prosimy o kontakt w celu weryfikacji prawidłowego doboru pojazdów, uprzęży, strojów, oraz udzielenia wszelkiej pomocy związanej z udziałem w konkursie. Jeśli zainteresowani z jakichś powodów nie będą mogli uczestniczyć w zawodach, to zapraszamy ich w charakterze kibiców. Gwarantujemy fantastyczne widowisko w pięknej scenerii zamku Książ, a przy tej okazji będzie można poznać zasady rozgrywania konkursu.

Jestem głęboko przekonany o tym, że ruch tradycyjnego powożenia znajdzie w Polsce wielu zwolenników. Potrzebny jest tylko czas i konsekwencja działań.

Więcej informacji o wydarzeniu na: www.tradition.com.pl

Ireneusz Kozłowski

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.