Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  artykul_glowny  >  Bieżący Artykuł

JA PAMIĘTAM, JA PAMIĘTAM…

Przedstawiamy fotoreportaż z towarzyskich zawodów ujeżdżeniowych, które odbyły się w niedzielę 19 sierpnia br. na Hipodromie Łazienek Królewskich w Warszawie. Imprezę zorganizowano z inicjatywy Akademii Sztuki Jeździeckiej Karoliny Wajdy.


Piękna, słoneczna pogoda i prawdziwie wakacyjna temperatura sprawiły, że oprócz kibiców, pojawiła się publiczność, która na co dzień nie jest związana z jeździectwem. To dla niej przede wszystkim zorganizowano w przerwach między konkursami dodatkowe atrakcje: pokaz musztry kawaleryjskiej Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. Józefa Piłsudskiego i kadryl w wykonaniu członkiń Akademii Sztuki Jeździeckiej z Karoliną Wajdą na czele.


Kiedy podziwiałam popisy ułanów, amazonek z Akademii i zawodników, w moją stronę niespodziewanie odwrócił się pan w podeszłym wieku i szepnął:
– Wie pani… ja pamiętam… ja pamiętam, jak tu… tu przed wojną odbywały się zawody. Tu były konie. Ja to pamiętam, ja tu wtedy byłem…
W jego oczach spostrzegłam łzy wzruszenia, szczęścia i nadziei na to, że spalony we wrześniu 1939 roku Hipodrom znów będzie tętnił życiem… Życzę tego sobie i wszystkim sympatykom jeździectwa! Szansa chyba jest, bo to już kolejna w tym roku impreza jeździecka w Łazienkach.

Mam tylko nadzieję, że następnym razem, podczas konkursowych przejazdów ujeżdżeniowców, nie będzie problemów z podkładami muzycznymi, a ekipy techniczne zadbają o podłoże, na którym zawody się rozgrywa.


Tekst i zdjęcia:
Katarzyna Kluba

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.