Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

ZAWÓD: TECHNIK JEŹDZIECTWA -­ REKRUTACJA TRWA

Rozpoczął się pierwszy w Polsce nabór do szkoły kształcącej w zawodzie technik jeździectwa.

Rozpoczął się pierwszy w Polsce nabór do szkoły kształcącej w zawodzie technik jeździectwa. Szkoleni w Jordanowie uczniowie staną się specjalistami od koni sportowych, rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.

Małopolska oferta edukacyjna właśnie poszerzyła się o kolejny kierunek. Młodzi ludzie kończący gimnazjum mogą od dziś wybierać naukę w zawodzie technik jeździectwa. Każdy, kto myśli o połączeniu jeździeckiej pasji z pracą z końmi, powinien poważnie rozpatrzyć taką możliwość dostępną dzięki Zespołowi Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie. To nie tylko do 6 godzin jazd tygodniowo i nauka pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej i instruktorskiej. To także wyjazdy do jeździeckich szkół z Unii Europejskiej i program staży zawodowych realizowany we współpracy z krajowymi ośrodkami jeździeckimi i stadninami.

Po zaliczeniu 4-letniego programu zajęć i zdaniu matury, uczeń zdobywa kwalifikacje zawodowe „Jeździec” i „Instruktor Jeździectwa Powszechnego”.

Wchodzący na rynek pracy absolwent będzie miał duże szanse na szybkie znalezienie zatrudnienia. To z uwagi na szerokie kwalifikacje, którymi będzie mógł się pochwalić: wykonywanie czynności związanych z chowem i użytkowaniem koni, przygotowywanie koni do użytkowania czy treningu sportowego, wyścigowego, rekreacyjnego i terapeutycznego. Prestiżu placówce dodaje ścisła współpraca z Polskim Związkiem Jeździeckim oraz Wydziałem Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Zespół Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie we współpracy z ekspertami z Klubu Sportowego „Bór” Toporzysko uruchomili jedyną w kraju szkołą kształcącą w tym zawodzie w Polsce. Jej uczniowie zostaną pierwszymi w Polsce absolwentami technikum jeździectwa z uprawnieniami instruktorskimi Polskiego Związku Jeździeckiego.

Szczegóły dotyczące rekrutacji oraz zajęć znajdują się na stronie www.zawodjezdziec.pl

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.