Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  artykul_glowny  >  Bieżący Artykuł

„ŚWIAT WYŚCIGÓW”.

Ukazała się bogato ilustrowana książeczka „Świat Wyścigów. Z Andrzejem Szydlikiem rozmowa niedługa”.

UKAZAŁA SIĘ bogato ilustrowana książeczka Świat Wyścigów. Z Andrzejem Szydlikiem rozmowa niedługa. Będzie rozprowadzana m.in. przez portal hejnakon.pl  i www.konisci.pl.  (Zasady sprzedaży na dole strony).

Fot. EDYTA TWARÓG

(…) Nikt by się nie dziwił, gdyby bohater tejże książki mówił o sobie służewieckim slangiem: jestem z Wyścig. Tak bowiem określali się prawie wszyscy ci, którzy przez dziesięciolecia tam pracowali. A Andrzej Szydlik w ciągu kilkudziesięciu WYŚCIGOWYCH lat zdążył być chłopcem stajennym, kierownikiem stajen wyścigowych, handicaperem, sędzią na celowniku, kierownikiem działu selekcji, przewodniczącym komisji technicznej i odwoławczej, wieloletnim komentatorem z charakterystycznym głosem i sposobem przekazu. Wchodząc w dziewiąty krzyżyk, postanowił przejść na emeryturę. I przeszedł, ale gdy tylko bomba idzie w górę, co sił goni na Służewiec, by nie pominąć żadnej z kolejnych gonitw.

Fot. FAPA-PRESS

Bo co by to było za życie bez wyścigów! Nic mi nie zastąpi niepowtarzalnego czaru i piękna służewieckiego toru, a przy tym, jak powiedział któryś z francuskich pisarzy, oglądania arcydzieła natury – konia.  A z nim emocji, przeżyć i tego wielkiego teatru, na którego scenie dzieją się rzeczy niesamowite, jakże często nieprzewidywalne – pointuje Andrzej Szydlik.

Fot. EDYTA TWARÓG

***

O Andrzeju Szydliku opowiadają na stronicach książki trenerzy, hodowcy, dżokeje, m.in.: Dorota Kałuba, Małgorzata Łojek, Jerzy Engel, Józef Kempa, Mirosław Stawski, Krzysztof Ziemiański.

***

ZASADY SPRZEDAŻY PRZEZ PORTALE hejnakon.pl i konisci.pl

Zamówienia prosimy kierować na adresy: redakcja@hejnakon.pl lub

konisci.kontakt@gmail.com oraz edyta.wyscigi@gmail.com .

Po przyjęciu i potwierdzeniu zamówienia prosimy o przelanie należności za książkę (40 złotych) oraz za przesyłkę poleconą na terenie kraju (14 złotych – Poczta Polska). W sumie 54 złote. Słownie pięćdziesiąt cztery. Numer konta

44 1020 3802 0000 1102 0078 9248

ODBIORCA:

ROSA PP PIÓRKOWSKI PAWEŁ

Opłacone egzemplarze wysyłamy priorytetem 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.