Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

II MIĘDZYNARODOWY KONKURS TRADYCYJNEGO POWOŻENIA

Zwycięstwo w konkursie prezentacji przypadło jednemu z faworytów, belgijskiemu tandemowi Urbain’a van de Voorde, znanemu z wielu zwycięstw w Europie. W klasyfikacji generalnej zaś zwyciężył jadący parą Chrystian Mettler…

 

Foto: RENATA KOZŁOWSKA

II Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia Książ 2014 przeszedł do historii. Uczestniczyło w nim 21 zaprzęgów z Polski, Holandii, Belgii, Niemiec i Szwajcarii, które rywalizowały w pięciu kategoriach: single, pary, tandemy, unicorn i czwórki. Zwycięstwo w konkursie prezentacji przypadło jednemu z faworytów, belgijskiemu tandemowi Urbain’a van de Voorde, znanemu z wielu zwycięstw w Europie. W klasyfikacji generalnej zaś zwyciężył jadący parą Chrystian Mettler ze Szwajcarii, który jako jedyny zachował wynik z konkursu prezentacji do końca zawodów, nie popełniając żadnych błędów w dwóch pozostałych konkursach.

 

Pogoda dopisała, a uroda i elegancja tradycyjnego powożenia przyciągnęła wielotysięczną publiczność. Najbardziej jednak cieszy rosnące zainteresowanie tradycyjnym powożeniem wśród polskich zawodników, co pokazała nie tylko frekwencja na zakończonych właśnie zawodach, lecz przede wszystkim fakt wystawienia aż pięciu zaprzęgów czterokonnych, reprezentujących nasz kraj.

Ireneusz Kozłowski

WYNIKI

 

 

 

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.