Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  artykul_glowny  >  Bieżący Artykuł

FESTIWAL SZTUKI JEŹDZIECKIEJ PO RAZ CZWARTY – 2 KWIETNIA 2017

Organizatorzy zapraszają 2 kwietnia do Centrum Olimpijskiego…

4556b0eb Ale ten czas leci. Dopiero co odbywał się pierwszy Festiwal Sztuki Jeździeckiej, a już nadchodzi czwarty. Organizatorzy zapraszają 2 kwietnia do Centrum Olimpijskiego w Warszawie przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie 4. Zapraszają koniarzy i niekoniarzy. Wszystkich, którym bliska jest twórczość artystyczna z końmi w rolach pierwszoplanowych.

DSC0412

Foto: FAPA-PRESS

                        W poprzednich latach do Centrum Olimpijskiego waliły tłumy. Chciałoby się rzec: drzwiami i oknami, ale z tymi oknami to niezupełnie, bo te na parterze się nie otwierają. Za to obrotowe drzwi wejściowe kręciły się bez przerwy. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Bo na Festiwalu dzieje się a dzieje! Profesjonalni artyści wystawiają obrazy, rzeźby, rękodzieło, fotografie… Jest co oglądać, czym się zachwycać. I zazdrościć talentów.

W trakcie kilkugodzinnego spotkania festiwalowego słuchamy też piosenek w wykonaniu znanych koniarzy-muzyków, a także poezji recytowanej przez lubianych i cenionych aktorów.

Pole do popisu, jak podczas poprzednich edycji FSJ, mają artyści amatorzy, dla których – i tylko dla nich! – przygotowano konkursy: malarski, filmowy, fotograficzny, literacki, sztuki użytkowej. (REGULAMINY na końcu tekstu). Twórców zawodowych organizator zachęca do prezentacji prac, prosząc zarazem, by festiwalowy akces zgłosili wraz z krótką notką o sobie i swoim zdjęciem najpóźniej do 24 marca.

 

Foto: FAPA-PRESS

Foto: FAPA-PRESS

W tym roku po raz pierwszy w ramach FESTIWALU zaplanowano OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD GRUP REKONSTRUKCYJNYCH. Organizatorzy zapraszają ułanów, husarzy, wojów średniowiecznych… Zgłoszenia przedstawicieli poszczególnych grup rekonstrukcyjnych w liczbie maksymalnie dziesięciu osób, przyjmowane są pod adresem: biuro@festiwalsztukijezdzieckiej.pl . Rekonstruktorzy będą mogli rozstawić punkty informacyjne, opowiedzieć o tym, czym się zajmują. Organizatorzy zapewniają jednak wyłącznie miejsce bez wyposażenia. Dotyczy to również artystów wystawiających swoje prace. O sztalugi, wieszaki, statywy… każdy musi zadbać sam. Festiwal – i o tym nie wolno zapominać – jest imprezą non profit. Nikt na nim nie zarabia, nikt go nie dotuje.

Foto: FAPA-PRESS

Foto: FAPA-PRESS

REGULAMINY KONKURSÓW DLA AMATORÓW

 

KONKURS FILMOWY:

Zapraszamy filmowców amatorów do  nadsyłania krótkich filmów (maksymalnie trzyminutowych) poświęconych tematyce jeździeckiej. Najlepszy film zostanie zaprezentowany w trakcie Festiwalu.

Warunki uczestnictwa:
W konkursie może wziąć udział każdy niezwiązany zawodowo z produkcją filmową. Filmy muszą być własnego autorstwa (organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za wprowadzenie ich w błąd), podpisane imieniem, nazwiskiem i datą urodzenia. Prace prosimy nadsyłać na adres organizatora konkursu foto@festiwalsztukijezdzieckiej.pl

Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację fragmentów filmów w ramach promocji konkursu i Festiwalu w internetowych wydawnictwach jeździeckich (także na Facebooku) przez organizatora i patronów medialnych.

Na filmy czekamy do 24 marca, wyniki ogłosimy 27 marca 2017. 

KONKURS FOTOGRAFICZNY – Konie w obiektywie fotoamatorów
Warunki uczestnictwa:
W konkursie może wziąć udział każdy niezwiązany zawodowo z fotografią.
Zdjęcia muszą być własnego autorstwa (organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za wprowadzenie ich w błąd), podpisane imieniem i nazwiskiem, wykonane w technice cyfrowej lub analogowej, kolorowe lub czarno-białe.
Krótszy bok zdjęcia musi mieć minimum 2500 pikseli.
Każdy autor może przysłać w postaci elektronicznej do pięciu fotografii.
Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację zdjęć w ramach promocji konkursu i Festiwalu w wydawnictwach jeździeckich (w prasie i internecie – także na Facebooku) przez organizatora i patronów medialnych.
Zakwalifikowane do konkursu zdjęcia będą prezentowane na stronie Festiwalu i podpisane nazwiskami autorów.

Jury przyzna I, II i III nagrodę. Jury zastrzega sobie inny podział nagród.
Zdjęcia prosimy przesyłać do 24 marca 2017 na adres e-mail: foto@festiwalsztukijezdzieckiej.pl

Wyniki ogłosimy 27 marca i zaprosimy wówczas laureatów po odbiór nagród i zaprezentowania swoich prac – nagrodzonej oraz czterech dodatkowych – podczas festiwalu. Minimalny format wystawianych powiększeń: 30×40 cm.

KONKURS MALARSKI
Regulamin Konkurs – Konie w Rysunku, Malarstwie i Rzeźbie
Ogłaszamy konkurs rysunkowo-malarsko-rzeźbiarski dla twórców nieprofesjonalnych. Zapraszamy do udziału wszystkich amatorów pasjonujących się tematyką koni w sztuce. Najciekawsze prace jurorzy dopuszczą do konkursu.
Warunki uczestnictwa:
W konkursie może wziąć udział każdy niezwiązany zawodowo z rysunkiem, malarstwem lub rzeźbą. Prace muszą być własnego autorstwa (organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za wprowadzenie ich w błąd), podpisane imieniem, nazwiskiem i datą urodzenia. Mogą być wykonane w dowolnej technice. Prace należy sfotografować i nadesłać na adres organizatora konkursu malarstwo@festiwalsztukijezdzieckiej.pl  .

Każdy autor może przysłać w postaci elektronicznej do dwóch prac. Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację zdjęć promującą konkurs i Festiwal w wydawnictwach jeździeckich (prasie i internecie (także na FB) przez organizatora i patronów medialnych. Publikowane zdjęcia będą podpisane nazwiskami autorów. Zdjęcia prac należy przesyłać do 24 marca 2017 pod adresem e-mail: malarstwo@festiwalsztukijezdzieckiej.plWyniki ogłosimy 27 marca i zaprosimy wówczas laureatów po odbiór nagród i zaprezentowania swoich prac.

Jury przyzna I, II i III nagrodę. Jury zastrzega sobie inny podział nagród.
KONKURS RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE:

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie twórców-amatorów zajmujących się sztuką użytkową, którym nieobce są w tej w sztuce konie – autorów gobelinów, kilimów, biżuterii, ubrań, wyrobów ceramicznych, drewnianych, metalowych…

Warunki uczestnictwa:
W konkursie może wziąć udział każdy niezwiązany zawodowo ze sztuką użytkową. Prace muszą być własnego autorstwa (organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za wprowadzenie ich w błąd), podpisane imieniem, nazwiskiem i datą urodzenia. Mogą być wykonane w dowolnej technice. Prace – najwyżej dwie – należy sfotografować i nadesłać na adres organizatora konkursu malarstwo@festiwalsztukijezdzieckiej.pl  .

Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację sfotografowanych prac, promującą konkurs i Festiwal w wydawnictwach jeździeckich (prasie i internecie, także na FB) przez organizatora i patronów medialnych. Publikowane zdjęcia będą podpisane nazwiskami autorów.

Zdjęcia prac należy przesyłać do 24 marca 2017 na adres e-mail: malarstwo@festiwalsztukijezdzieckiej.plWyniki ogłosimy 27 marca i zaprosimy wówczas laureatów po odbiór nagród i zaprezentowanie swoich prac.

Jury przyzna I, II i III nagrodę. Jury zastrzega sobie inny podział nagród.
KONKURS: KRÓTKA FORMA LITERACKA

Zapraszamy do udziału w konkursie dla literatów-amatorów. Prosimy o nadsyłanie wierszy (maksymalnie trzech) i prozy (maksymalnie trzech utworów, każdy objętości do 1800 znaków). Utwory muszą dotyczyć szeroko pojętej tematyki „konie w sztuce”.

Warunki uczestnictwa:
W konkursie może wziąć udział każdy niezwiązany zawodowo z twórczością literacką. Prace muszą być własnego autorstwa (organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za wprowadzenie ich w błąd), podpisane imieniem, nazwiskiem i datą urodzenia.

Na prace czekamy do 24 marca. Prosimy je przysyłać na adres: biuro@festiwalsztukijezdzieckiej.pl

Wyniki ogłosimy 27 marca. Na autorów najlepszych prac czeka specjalna nagroda. Ich utwory zaprezentują publiczności festiwalowej zawodowi aktorzy. Jury zastrzega sobie prawo odstąpienia od przyznania nagrody.

Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację fragmentów utworów w ramach promocji konkursu i Festiwalu w wydawnictwach jeździeckich (także na Facebooku) przez organizatora i patronów medialnych.

 

AKTUALNOŚCI FESTIWALOWE na stronie www.festiwalsztukijezdzickiej.pl   oraz  https://www.facebook.com/festiwalsztukijezdzieckiej/?fref=ts

 

ZAPRASZAMY

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.