Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

POLSKA DELEGACJA NA TREC EURO MONDIAL 2018

TREC PTTK został oficjalnie przyjęty do FITE…

Certyfikat FITE dla Polski; foto AGNIESZKA ULASZEK

Delegacja z Polski na TREC Euro Mondial 2018

TREC PTTK został oficjalnie przyjęty do FITE (Międzynarodowa Federacja Turystyki Konnej). To ogromny sukces polskiej turystyki jeździeckiej. Zawdzięczamy go Indze Klaybor-Romańskiej, Annie Korfel, Aleksandrowi Jarmule, Grażynie Orłowskiej-Rybickiej i Joannie Strawińskiej-Senićić.

Nasza delegacja; foto AGNIESZKA ULASZEK

Na Mistrzostwach Świata TREC 2018 w Tenuta Santa Barbara-Bracciano (30.08-01.09) obecna była nasza delegacja: Aleksander Jarmuła, Magdalena Mastej, Sławomir Nafalski, Monika Popis, Joanna Strawińskia-Senićić, Agnieszka Ulaszek. Zapoznaliśmy się z organizacją zawodów tej rangi. Ośrodek, w którym je rozgrywano, znajduje się w malowniczej, górzystej okolicy.

Na trasie; foto AGNIESZKA ULASZEK

Bez opóźnień wystartowało aż 80 zawodników z 13 krajów. Trasa w fazie POR miała długość 28 kilometrów, średnie tempo jazdy zawodników wynosiło 8 kilometrów na godzinę. Czekało na nich osiem punktów kontrolnych. Organizatorzy usunęli z mapy część punktów topograficznych. Niektóre odcinki należało więc pokonać na azymut, co znacznie utrudniało  zadanie.

Doping; foto AGNIESZKA ULASZEK

Nazajutrz rozgrywano fazy MA i PTV. Pierwsza była kontrolowana przez dziesięciu sędziów i fotokomórkę. Na torze PTV rozgrywano zawody w dwóch kategoriach: junior (16-21 lat) i senior. Przeszkody różniły się głównie wysokością, a na trasie czekały liczne utrudnienia: skomplikowane najazdy, wysokie żywopłoty, kłody, szerokie rowy, ósemka i slalom ustawione na stoku. Perfekcyjną kontrolę nad koniem weryfikowały niewielkie odległości między przeszkodami wymagającymi dużego tempa. W zawodach brały udział konie różnych ras, nawet jeden muł – wszystkie bardzo dobrze przygotowane. Jeźdźcy również. W kategorii Junior TREC zwyciężył Lucas Fabbri z Włoch, w kategorii Senior TREC Augustin Fernandez z Hiszpanii.

ON jeden, ONE trzy: Sławomir Nafalski, Magdalena Mastej, Joanna Strawińskia-Senićić, Agnieszka Ulaszek; foto ALEKSANDER JARMUŁA

Dzień po zawodach odbyła się konferencja dla reprezentacji trecowych z całego świata, na której przyjęto nas bardzo serdecznie. Mówiliśmy o rozwoju konkurencji TREC w Polsce,  otrzymaliśmy certyfikat przynależności do FITE oraz zaproszenie na następne Mistrzostwa Świata.

Wyjazd wzbogacił nas o nowe doświadczenia oraz zmotywował do dalszej pracy, aby w przyszłym roku nasi zawodnicy godnie reprezentowali polski TREC PTTK na arenie światowej.

AGNIESZKA ULASZEK i MAGDALENA MASTEJ

 

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.