Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  artykul_glowny  >  Bieżący Artykuł

MONTY ROBERTS W POLSCE (2)

Monty Roberts

najsłynniejszy zaklinacz koni

na tourné w Polsce

16 i 17 listopada 2019

2 pokazy najsłynniejszego zaklinacza koni

2 dni pełne wrażeń i nowych idei

Wrocław Tor Wyścigów Konnych Partynice

CEL I IDEA

Przez wieki ludzie mówili do koni: ‘Musisz robić co ci każę, albo cię skrzywdzę’. Ludzie nadal tak mówią do innych ludzi – nadal zastraszają, zmuszają i upokarzają. Jestem przekonany, że moje odkrycia związane z pracą z końmi mają tę samą moc i zastosowanie w miejscu pracy, w systemie edukacji czy systemie karnym, a także w wychowaniu dzieci. W głębi serca uważam, że nikt z nas nie ma prawa mówić ‘musisz to zrobić albo cię skrzywdzę’- ani do żadnego zwierzęcia, ani do żadnego człowieka.” Monty Roberts

MONTY ROBERTS

WYDARZENIE

JAKIEGO OD LAT NIE BYŁO W POLSCE

16 i 17 listopada 2019

 • Widowiskowe

 • Piękne

 • Wzruszające – nieraz widzom popłyną łzy wzruszenia

 • Ciekawe i edukacyjne

 • Elitarne

 • Zaskakujące

Monty Roberts – moment Join Up

PROGRAM POKAZÓW

16 listopada – sobota 16.30-22.30

Monty Roberts będzie prezentował pracę

 • z 4 – 5 różnymi końmi, które zgłoszą do pokazu różni właściciele z Polski

 • pracę z surowym koniem, koń podczas pokazu przyjmie pierwsze siodło w swoim życiu i pierwszego człowieka na grzbiecie

 • nauka wchodzenia do przyczepki

 • koń z problemami behawioralnymi, np. nie daje nóg, kopie, jest płochliwy, nie daję się dotknąć w głowę, lub nie akceptuje zabiegów weterynaryjnych, itp.

 • koń, który wykazuje bunt podczas jazdy pod siodłem, np. bryka, staje dęba, cofa się, gryzie, itp.

Pokaz główny będzie poprzedzała część dla VIP, podczas której dodatkowo będzie jeszcze jeden pokaz z koniem oraz w niedzielę Join Up z udziałem gwiazd i ekskluzywne spotkanie z Monty Roberts`em i z gwiazdami.

17 listopada – wyjątkowy pokaz z udziałem polskich gwiazd!

niedziela 16.30-22.30

IWONA GUZOWSKA

MATEUSZ MURAŃSKI

Nasze gwiazdy uświetnią pokaz, razem z Monty Roberts`em będą pracować z końmi metodą Join Up, pokazując, że każdy może się tego nauczyć.

Celebryci przyciągają zawsze ogromną uwagę widzów!

CEL POKAZU

 • świetny show i edukacja zarazem

 • szerzenie wiedzy wśród koniarzy i nie tylko

 • propagowanie metod treningu koni bez przemocy i użycia siły, w oparciu o komunikację body language – język koni, budując zaufanie i szacunek dla zwierzęcia

 • pokazanie, że metody te są bardziej efektywne, dają lepsze i długotrwałe efekty

 • każdy może się tego nauczyć, jeśli tylko będzie chciał poznać język koni

 • można je stosować zawsze, też z innymi zwierzakami

 • jest to filozofia życiai i obcowania nie tylko z końmi, ale też z innymi zwierzętami i z ludźmi

   

Chcemy edukować i propagować zachowania ludzi i metody treningu przyjazne dla zwierząt, podkreślając, że jest to nie tylko bardziej humanitarne, ale też daje lepsze i szybsze efekty oraz to, że każdy może się tego nauczyć – pragniemy, aby zaproszone Gwiazdy pomogły w pokazaniu, że każdy może się tego nauczyć!

MONTY ROBERTS JEST TEŻ ŚWIETNYM SHOWMANEM, TWORZĄC NIESAMOWITE WIDOWISKO, INSPIRUJĄCE I WZRUSZAJĄCE!

MOŻLIWOŚĆ SPOTKANIA Z GWIAZDAMI IWONĄ GUZOWSKĄ I MATEUSZEM MURAŃSKIM JEST NIESAMOWITĄ, DODATKOWĄ ATRAKCJĄ DLA WIDZÓW!

O Monty Roberts

Monty Robertsnajsłynniejszy zaklinacz koni, wielokrotny zdobywca tyułów mistrzowskich w różnych dyscyplinach, wieloletni trener koni, które wygrywały mistrzostwa na najsłynniejszych torach wyścigowych, w mistrzostwach konkurencji skoków przez przeszkody, a także w innych dyscyplinach jeździeckich w USA i Europie.

Monty Roberts od dziesięcioleci jeździ po całym świecie propagując metody pracy i treningu koni bez przemocy, jest uznanym celebrytą i słynną postacią nie tylko w świecie jeździeckim.

Jego nowatorskie podejście do treningu koni, zostało docenione m.in przez Królową Brytyjską Elżbietę II, która cały czas wspiera go i propaguje jego pracę.

Urodził się i mieszka w Kalifornii, niedaleko Los Angeles. Swój pierwszy tytuł mistrzowski zdobył w wieku 4 lat! Będąc na studiach zdobył mistrzostwo USA. Całe swoje życie poświęcił pracy z końmi, szkoleniu koni i ludzi. Zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. w 1988 zdobył tytuł Jeźdźca Roku (Stock Horse Man of the Year), a w 1997 roku nagrodę Człowieka Roku przyznaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy Wobec Zwierząt.

W dzieciństwie i młodości obserwował zarówno stada dzikich koni, żyjące na wolności w Kalifornii, zgłębiając ich zachowanie, ich język i sposób komunikowania się, relacje w końskiej społeczności, ale widział też jak tradycyjnie w brutalny sposób konie są traktowane i zajeżdżane przez ludzi, sam jako dziecko był ofiarą przemocy w rodzinie i miał liczne urazy. Sprzeciwiał się temu bardzo mocno.

Bardzo szybko zrozumiał też, że praca z końmi bez przemocy, w zgodzie z ich naturą, ich sposobem komunikacji i postrzegania świata jest nie tylko bardziej humanitarna, ale daje też o wiele lepsze, szybsze i długotrwałe efekty. W swojej pracy z końmi bazuje na wzajemnym szacunku człowieka i konia, na komunikacji z koniem poprzez język Equus – język mowy ciała koni, nigdy nie używa siły, bata, ani nigdy nie zmusza konia do niczego, używa też jasnych zasad i zawsze tych samych, białe to białe, a czarne to zawsze czarne – w ten sposób buduje zaufanie i poczucie stabilności I bezpieczeństwa.

Tę wiedzę od wielu dziesięcioleci szerzy, jeżdżąc po całym świecie i propagując swoje metody pracy z końmi bez użycia przemocy, nawet najmniejszej.

Najbardziej znane pojęcie, jakie łączy się z Monty Roberts`em to „Join Up” i „Język Equus”.

Monty Roberts wydał kilka książek, które stały się światowymi bestsellerami i sprzedały się milionach egzemplarzy, m.in.

„Człowiek, który słucha koni”

„Shy Boy-Koń który porzucił wolność „

„Czego uczą nas konie”

„Ode mnie dla Was”

wydał też wiele DVD instruktażowych. Obecnie pracuje na swoją autobiografią.

Telewizja brytyjska nakręciła też słynny film dokument z udziałem Monty Roberts`a „Shy Boy”, światowy hit.

POKAZ UŚWIETNIĄ GWIAZDY

Foto Organizator

 Iwona Guzowska Mistrzyni Świata i Europy w Kick-boxingu, pierwsza Polka, która została mistrzynią posłanka na Sejm RP, trener biznesu i mentor trenuje sztuki walki rozwoju, zawsze trzymająca się zasad fair- play i budująca dobre relacje z otoczeniem

Foto Organizator

Mateusz Murański Aktor, gwiazda seriali „Lombard- Życie Zastaw” w TV Polsat, „Policjantki i Policjanci”,  Wydział Kryminalny”, absolwent Szkoły Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu. 

Organizator: Magdalena Stanik

Right Sp. zo.o.

Tel. 794 352 048

mail: info@montyrobertswpolsce.pl

www.montyrobertswpolsce.pl

FB @montyrobertswPolsce

Portal hejnakon.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.