Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Do poczytania  >  Bieżący Artykuł

NIEDZIELA NA SŁUŻEWCU

W niedzielę 27 lipca na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu odbyła się najważniejsza gonitwa dla 4 letnich koni czystej krwi arabskiej. O błękitną wstęgę walczyły klacze i ogiery wyłącznie krajowej hodowli…

 

FOTO: Katarzyna Kalinowska/HEJ NA KOŃ

W niedzielę 27 lipca na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu odbyła się najważniejsza gonitwa dla 4 letnich koni czystej krwi arabskiej. O błękitną wstęgę walczyły  klacze i ogiery wyłącznie krajowej hodowli, wpisane do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskiej Czystej Krwi (PASB).

Zico walczy z Ceptonem o zwycięstwo; foto: Katarzyna Kalinowska/HEJ NA KOŃ

W tym najważniejszym dla czterolatków wyścigu konie ścigają się na dystansie 3000 metrów i dwukrotnie przebiegają przed publicznością, co czyni gonitwę bardzo widowiskową.

 

FOTO: Katarzyna Kalinowska/HEJ NA KOŃ

W tegorocznym Derby uczestniczyło 11 koni, w tym 10 ogierów i 1 klacz, nie było murowanego faworyta – o krótki łeb wygrał Zico dosiadany przez Piotra Krowickiego, drugi po emocjonującej walce był Cepton pod Tomasem Lukaskiem a trzeci dobiegł do mety Muzahim pod Piotrem Piątkowskim.

Gonitwa o Nagrodę Ofira; foto: Katarzyna Kalinowska/HEJ NA KOŃ

Równie interesujący przebieg miała gonitwa o Nagrodę Ofira – dla koni 4 letnich i starszych na dystansie 2400 metrów, w której rywalizowały wierzchowce polskiej hodowli z wierchowcami hodowli zagranicznej. Tu pierwsze miejsce zajął francuskiej hodowli Ussam de Carrere, który wyprzedził ubiegłorocznego derbistę urodziwego Waresa., trzeci był Masters Bars.

Tekst i zdjęcia:
KATARZYNA KALINOWSKA / HEJ NA KOŃ

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.