Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

SKRZYCZYŃSKI, KACZMAREK… I PO CAVALIADZIE

NA SZCZĘŚCIE NIC SIĘ NIE STAŁO; FOTO: KATARZYNA KLUBA

Po Poznaniu i Lublinie przyszła kolej na Cavaliadę w Warszawie (8-10 marca). Zawodnicy startowali m.in. w finałach CSI3*-W Ligi Europy Centralnej i Cavaliady Tour w skokach przez przeszkody. Rozegrano także finał Halowego Pucharu Polski w zaprzęgach parokonnych.

WALDEMAR KACZMAREK WYGRAŁ HALOWY PUCHAR POLSKI W POWOŻENIU ZAPRZĘGAMI PAROKONNYMI; FOTO: FAPA-PRESS


Zakończony w Warszawie cykl Cavaliada Tour zapoczątkowały grudniowe zawody w Poznaniu.  Prowadzono dwie klasyfikacje: na najlepszego seniora i najlepszego młodzieżowca ( do lat 21).

O miejscu w rankingu seniorów decydowały starty w dwóch konkursach klasycznych dużej rundy z przeszkodami o wysokości co najmniej 145 centymetrów i z pulą nagród odpowiadającą wymogom FEI. W kategorii młodzieżowców prezentowali się wyłącznie nasi reprezentanci – juniorzy i młodzi jeźdźcy.

KĘTRZYŃSKIE GRUBASY W SULKACH; FOTO: KATARZYNA KLUBA

JAROSŁAW SKRZYCZYŃKI, ZWYCIĘŻCA CAVALIADY 2012/2013; FOTO: FAPA-PRESS

Najlepszym seniorem okazał się Jarosław Skrzyczyński; najlepszym młodzieżowcem Maksymilian Wechta. Wielkie brawa dla zwycięzców, zwłaszcza tego starszego, który zdobył również kwalifikację do Finału Pucharu Świata w Goteborgu (24-28 kwietnia). Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi wygrał Waldemar Kaczmarek.

UMIEJĘTNOŚCI PREZENTOWALI CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW KAWALERII KULTYWUJĄCY TRADYCJE 1. PUŁKU UŁANÓW KRECHOWIECKICH; FOTO: FAPA-PRESS


Obok bloku stricte sportowego, organizator – Międzynarodowe Targi Poznańskie – zadbał też o inne hipiczne atrakcje: programy artystyczne oraz targowisko z siecią stoisk ze wszystkim, co koniom i ich właścicielom nieobce. Można było kupić i rząd koński, i derki, i wcierki, i paszę…  nawet obrazy i biżuterię. W ramach show publiczność oklaskiwała pokazy janowskich koni czystej krwi arabskiej, kętrzyńskich grubasów w sulkach, małopolaków oraz hucułów z Gładyszowa – tych ostatnich pod kaskaderami. Brawami nagradzano też m.in. występy Teatru konnego „Cabriola” oraz fryzy i tancerki z grupy tanecznej FNF.

PRZYJDZIE WOLONTARIUSZ I WYRÓWNA; FOTO: FAPA-PRESS

HUCUŁY PRZYGOTOWAŁ DO POKAZU WŁODZIMIERZ KAIRO

SPRAWDZANIE TRASY PRZED STARTEM; Z PRAWEJ WALDEMAR KACZMAREK, Z LEWEJ BARTŁOMIEJ KWIATEK, KTÓRY PO RAZ SZÓSTY Z RZĘDU!!! ZOSTAŁ OGŁOSZONY ZWYCIĘZCĄ RANKINGU FEI POWOŻĄCYCH ZAPRZĘGAMI JEDNOKONNYMI; FOTO: FAPA-PRESS

NADŹWIGAŁY SIĘ DZIEWCZYNKI; FOTO: FAPA-PRESS

NATURALNA SZKOŁA JAZDY – POKAZ PAWŁA JACHYMKA I WICHRA; FOTO: KATARZYNA KLUBA

CIĘŻKA JEST DOLA WOLONTARIUSZA; FOTO: FAPA-PRESS

POKAZ ARABSKI; FOTO: KATARZYNA KLUBA

ŻEBY KOŃ SIĘ NIE POBRUDZIŁ; FOTO: FAPA-PRESS

GRUPA TANECZNA FNF; FOTO: FAPA-PRESS

NA PRZESZKODĘ! FOTO: FAPA-PRESS

PO ZWYCIĘSTWO W TRZECIEJ ELIMINACJI VOLKSWAGEN HPP JEDZIE JACEK KOZŁOWSKI; FOTO: FAPA-PRESS

CHWILA RELAKSU; FOTO: FAPA-PRESS

Cavaliada Tour to jednak przede wszystkim wielka impreza sportowa z udziałem znakomitych europejskich zawodników. Wydawałoby się więc, że  powinna ściągnąć tłumy widzów. Ba, nie byłoby nawet zaskakującym, gdyby kibice – czego oczywiście nikomu nie życzylibyśmy – odchodzili od kasy z kwitkiem. Tak się nie stało.

SOBOTA, GODZINA 11; FOTO: FAPA-PRESS

NIEDZIELA, FINAŁ!; FOTO: FAPA-PRESS

Sala świeciła pustkami nawet podczas niedzielnych finałów. Niezrozumiałe. Czyżbyśmy cierpieli na nadmiar jeździeckich imprez?

WIELKIE BRAWA DLA WOLONTARIUSZY. TO DZIĘKI NIM TAK SPRAWNIE PRZEBIEGAŁO PRZYGOTOWYWANIE KONKURSÓW; FOTO: FAPA-PRESS

Janusz Popręg

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.