Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

„FIGURY NA UJEŻDŻALNI” – NOWA KSIĄŻKA GALAKTYKI

Podręcznik Christiana Baiera dla jeźdźców, trenerów i instruktorów do zastosowania w ujeżdżeniu, skokach i ćwiczeniach na cavaletti.

Podręcznik Christiana Baiera dla jeźdźców, trenerów i instruktorów do zastosowania w ujeżdżeniu, skokach i ćwiczeniach na cavaletti.

Z usystematyzowanej, nowoczesnej wiedzy oraz praktycznych ćwiczeń i porad zawartych w poradniku Christiana Baiera skorzystają jeźdźcy wszystkich dyscyplin, a także trenerzy i instruktorzy. Autor opisuje w nim figury na większym i mniejszym czworoboku, co docenią osoby zajmujące się ujeżdżeniem i WKKW. Natomiast miłośnicy skoków przez przeszkody znajdą tu szczegółowe ilustracje i ciekawe ćwiczenia, które dodadzą motywacji i urozmaicą trening koni skokowych, a dobór zadań na miarę sił i wyszkolenia pomoże budować wzajemne zaufanie jeźdźca i konia.
Ta wyjątkowa książka jest pozycją obowiązkową dla wszystkich, którzy chcą na poważnie zajmować się jeździectwem. Dla mnie będzie źródłem inspiracji do codziennych treningów.

Podczas pracy nad rozwijaniem międzynarodowego systemu edukacji oraz certyfikacji jeźdźców i trenerów Christian Baier doszedł do wniosku, że brakuje praktycznego, przejrzystego podręcznika, który zbierałby w jednym miejscu klasyczne figury jeździeckie – wszystkie wzory i schematy jazdy używane w treningu koni. Klasyczne figury jeździeckie są podstawą wszystkiego, co robimy z końmi na ujeżdżalni – od pierwszych samodzielnych jazd bez lonży oraz nauki poruszania się po ujeżdżalni aż do najbardziej zaawansowanych treningów koni na poziomie zawodów międzynarodowych. Nawet parkury składają się przecież z kombinacji (i modyfikacji) tych figur, splecionych ze sobą od startu do mety.

Baier wskazuje jeźdźcom, jak prawidłowo trenować konie na ograniczonej przestrzeni, a trenerom oferuje kompleksowe narzędzie do skrupulatnej pracy nad rozwojem ciała i kondycji koni. Przedstawia również jasne schematy właściwego wykonywania figur jeździeckich w treningu, a także ponad 50 ćwiczeń rozwijających konia sportowego zarówno w ujeżdżeniu, jak i w skokach. Wdrożenie figur jeździeckich jest bowiem podstawą prawidłowego treningu w obu tych dyscyplinach.

Figury uporządkowane zostały od najprostszych do najbardziej złożonych – z częścią poświęconą cavaletti i skokom, od pierwszej jazdy przez pojedynczy drąg aż do zaawansowanych ćwiczeń i parkurów o dużym stopniu trudności.

(Galaktyka)

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.