Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Bez kategorii  >  Bieżący Artykuł

MŁODZIEŻOWY POKAZ KONI ARABSKICH W BIAŁCE

Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej w Białce

NAJLEPSZY KOŃ POKAZU EUZONA Z SK JANÓW PODLASKI; FOTO: KAROL RZECZYCKI

W dniach 8 i 9 czerwca, po raz dwudziesty trzeci odbył się na terenie Stada Ogierów w Białce , Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej.
Nowością  było wydzielenie czempionatu  dla koni rocznych. Dotychczas oceniano je z  dwu- i trzylatkami.  W tym zestawieniu młodziaki nie miały wielkich szans.

GAJMAN PS, CZEMPION Z EGIPTU OGIERÓW MŁODSZYCH; FOTO KAROL RZECZYCKI

Do konkursu o czempionat stanęło 112 ogierków i klaczek. Po raz pierwszy na Białeckim pokazie pojawiły się konie zagranicznych właścicieli i od razu odniosły sukces.
Najlepszym koniem pokazu została piękna siwa dwulatka,  klaczka Euzona hodowli i własności SK z Janowa Podlaskiego.

KOLEŻANKI Z SK MICHAŁÓW; FOTO: KAROL RZECZYCKI

Skończyły się czasy, gdy stadniny państwowe zajmowały wszystkie miejsca na podium. Po medale coraz częściej sięgają  prywatni hodowcy, tak było również w tym roku.  Drugie i trzecie miejsca w czempiontach poszczególnych klas zajęły: „Zalia Arabians” Katarzyny Dolińskiej-Witkowskiej, Stadnina Koni w Bełżycach Andrzeja Wojtowicza, „SK Chrcynno Pałac” rodziny Poszepczyńslich, oraz „SK Polesie Arabians” w Bistuszowej, firmy „Strusinianka” państwa Błaszkiewiczów.

TRZYLETNIA KLACZKA Z SK CHRCYNNO PAŁAC, ECHO AURORA ZNANA Z WIELU POKAZÓW I MAJĄCA NA KONCIE WIELE SUKCESÓW ; FOTO: KAROL RZECZYCKI

Nie sposób przedstawić wszystkie konie , ale choć kilka uwidocznionych na zdjęciach ukazuje ich piękną arabską urodę.

Tekst i zdjęcia: KAROL RZECZYCKI

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.