Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  Do poczytania  >  Bieżący Artykuł

KLUB GAJA: CHCESZ POMÓC – PRZYNIEŚ MAKULATURĘ

Jak co roku Klub Gaja organizuje wiosenną zbiórkę makulatury w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”

Foto: KLUB GAJA

Foto: KLUB GAJA

Jak co roku Klub Gaja organizuje wiosenną zbiórkę makulatury w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej (ul. Bohaterów Monte Cassino 421). W dniach od 15 do 21 maja każdy będzie mógł przynieść zużyty papier, stare gazety, zeszyty czy kartony i zostawić je w specjalnie oznaczonym kontenerze. W ten sposób przyczynimy się nie tylko do ochrony środowiska (tona makulatury to uratowane przed wycinką około 17 drzew), ale pomożemy potrzebującym zwierzętom. 

W Polsce przeznacza się na ubój około 40 tysięcy koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Dzięki akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” Klub Gaja wspiera m.in. utrzymanie, leczenie, terapię uratowanych koni, opłaca leki i opiekę weterynaryjną. Każdy z tych koni ma swoją historię. Drumla uratowana z rzeźni trafiła do Zespołu Szkół Specjalnych w Sosnowcu. Została terapeutką i przez lat pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi. Teraz jest na zasłużonej emeryturze. Wymaga stałej opieki. Klub Gaja szuka dla niej nowego domu. Premiera cierpi na przewlekły ochwat, bolesną chorobę kopyt. Potrzebuje stałej opieki weterynaryjnej. Więcej historii o uratowanych koniach można przeczytać  tutaj >>>>

Po raz kolejny dzięki doskonałej współpracy z partnerami Klub Gaja organizuje zbiórkę makulatury przed bielskim hipermarketem Auchan  w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Każdy kilogram przyniesiony przez bielszczan i klientów sklepu, który trafi do kontenera, zostanie ponownie wykorzystany. To proste działanie, które chroni drzewa i wspomaga potrzebujące zwierzęta.  Bardzo dobrze, że możemy realizować to wydarzenie cyklicznie. Chcę jednak jeszcze raz podkreślić, że bez współpracy nie byłoby ono takie skuteczne – podsumowuje Jolanta Migdał z Klubu Gaja.

Zbiórka makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej stała się już tradycją. To już po raz szósty mieszkańcy miasta i okolic oraz pracownicy sklepu zaangażują się w akcję. Zbieranie makulatury to realne działanie  w trosce o środowisko naturalne m.in. oszczędzanie wody, zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Akcja uczy odpowiedzialności za korzystanie z zasobów naturalnych i promuje poszanowanie praw zwierząt. Szacunkowo powtórne wykorzystanie tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew,  blisko 1500 litrów ropy, ponad 26 tysięcy litrów wody i 40 tysięcy kilowatogodzin energii (ogrzanie przeciętnego mieszkania przez pół roku) oraz siedem metrów sześciennych przestrzeni na składowisku. Polacy oddają do recyklingu niespełna 36% zużywanego przez siebie papieru. To bardzo mało w porównaniu z takimi krajami jak Niemcy, Austria czy Holandia, w których odzysk papieru przekracza 70%. Partnerami organizacji bielskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” są Hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

Klub Gaja może pomagać zwierzętom tylko dzięki hojności ofiarodawców, poprzez:
darowizny na konto: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
stałe polecenie przelewu (liczy się każda kwota)
• pieniądze z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie
• przekazanie 1% podatku dla Klubu Gaja (KRS 0000120069).

Więcej o akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”>>>> http://swietodrzewa.pl/?page_id=206

 

    Print       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie zamieszczamy komentarzy niepodpisanych imieniem i nazwiskiem. Jeśli Autor zastrzeże swoje dane, pozostaną one wyłącznie do wiadomości redakcji.